Το Timologic είναι ένα πρόγραμμα Τιμολογιέρα Ηλεκτρονικής τιμολόγησης που απευθύνετε σε ελεύθερους επαγγελματίες & επιχείρησης ειδικά για τους ελεύθερους επαγγελματίες που δεν χρησιμοποιούν ERP ή κάποιο εμπορολογιστικό πρόγραμμα και θέλουνε ένα απλό και οικονομικό πρόγραμμα .
Μέσω της εφαρμογής Timologic οι ελεύθεροι επαγγελματίες και οι επιχείρησης μπορούν να:
- διαμορφώσουν το προφίλ τους,
- να συνθέσουν το πελατολόγιό τους,
- να οργανώσουν τα προϊόντα και τις υπηρεσίες που τιμολογούν και
- να εκδώσουν και να αποθηκεύσουν σε μορφή pdf τα κάθε είδους παραστατικά της (τιμολόγια, αποδείξεις κ.λπ.).
- Παρακολουθούνε την φορολογία τους
- Δαπάνες – έξοδα
![Ηλεκτρονική τιμολόγηση για ελεύθερους επαγγελματίες](https://timologic.gr/blog/wp-content/uploads/2022/10/ilektroniki-timologisi-mydata-eleutheroi-empaggelmaties.jpg)
Με την έκδοση των παραστατικών μέσα από την Τιμολογιέρα timologic, η εφαρμογή αποστέλλει ταυτόχρονα και αυτόματα τη σύνοψη κάθε συναλλαγής στο myDATA (έσοδα) του επαγγελματία και στο myDATA της επιχείρησης – πελάτη (έξοδα) .
![Ηλεκτρονική τιμολόγηση για ελεύθερους επαγγελματίες](https://timologic.gr/blog/wp-content/uploads/2021/11/ilekroniki-timologisi-eleftheroi-empagkelmaties-mydata-1024x550.png)